נגישות והתאמות לסטודנטים.יות שמתמודדים.ות עם מוגבלויות ו/או לקויות

המטרה שלנו באוניברסיטת תל אביב היא לסייע לכלל אוכלוסיות הסטודנטיות והסטודנטים ובהן לאוכלוסיות מיוחדות. הדקאנט להצלחת סטודנטים וסטודנטיות מציע תמיכה אישית, אקדמית, חברתית וכלכלית שתעזור להתמודד בהצלחה עם האתגרים העולים במהלך הלימודים.

 

הדקאנט פועל במשך כל השנה לאיתור, שילוב וקידום מוצלח של כלל הסטודנטים והסטודנטיות, ובהן אוכלוסיות בעלות צרכים ייחודיים. חשוב לנו להכיר לך את השירותים שעונים על הצרכים שלך:

 

מרכז התמיכה "בצוותא" לסטודנטים לקויי למידה עומד לרשות כל סטודנט.ית שנמצא.ה זכאי.ת, על סמך אבחון קביל באוניברסיטת תל אביב, לקבלת התאמות על בסיס לקות למידה או הפרעות קשב וריכוז. המרכז מאובזר בעזרים וטכנולוגיות מסייעות לסטודנטים לקויי-למידה וניתן לקיים בו שעורי עזר ומפגשי חונכות. צוות המרכז זמין ומוכן לסייע לך בכל עת. 

המדור לקידום סטודנטים מעניק שירותי תמיכה, תיווך, ייעוץ וסיוע לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים. לרשות הסטודנטים מופעל מרכז למידה משוכלל עם עזרים טכנולוגיים מותאמים - המרכז ממוקם בבניין הספרייה המרכזית, בקומת הקרקע. ניתן להשאיל מכשירי FM דרך מרכז התמיכה.

לאחר פנייה למזכירות השירות נערכת פגישת היכרות ראשונית והערכה אבחונית. במידת הצורך מבוצעים גם מבחני אישיות ופגישת התייעצות עם פסיכיאטרית השרות. בהתאם לאלו מוצעת שיטת הטיפול המתאימה על פי התרשמותנו המקצועית.

לקבלת התאמות על בסיס לקות למידה או הפרעות קשב וריכוז יש לעבור אבחון פנימי באוניברסיטת תל אביב או אבחון מת"ל. כל הפרטים כאן.

לרשותכם מופעל מרכז למידה משוכלל בקומת הקרקע של הספרייה המרכזית, ובו עזרים טכנולוגיים מותאמים, הכוללים תוכנות הגדלה והקראה וציוד ארגונומי.

אוניברסיטת תל אביב פועלת ליצירת סביבה נגישה פיזית ואקדמית עבור סטודנטים המתמודדים עם מגבלה ופועלת לאפשר לסטודנטים אלו למצות את מלוא יכולותיהם במסגרת הלימודים האקדמיים. להגשת טופס פנייה בנושא נגישות >

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>