אוניברסיטה בינלאומית

כל מה שצריך לדעת על תוכניות חילופי סטודנטים ולימודים בשפה האנגלית

זה נכון שהקמפוס שלנו הכי ירוק באזור ושהכי כיף ללמוד בו, אבל יש לנו חדשות מרעישות: במסגרת בית הספר הבינלאומי TAU International אפשר ליהנות במסגרת התואר גם מחווית חילופי סטודנטים באוניברסיטאות מובילות בעולם ומלימודים בקמפוס באנגלית.

 

חילופי סטודנטיות וסטודנטים

בתור אחד ממוסדות המחקר המובילים בעולם, אנחנו באוניברסיטת תל אביב מייחסים חשיבות רבה לתפקיד שלנו בזירה הבינלאומית ולטיפוח קשרים הדוקים עם גורמים שונים ברחבי העולם. יש לנו למעלה מ-200 שותפים בקרוב ל-50 מדינות, ואנחנו לוקחים ברצינות את המשימה שלנו לחבר לנטוורקינג המרשים הזה גם את חברי הסגל של האוניברסיטה וגם אתכם - הסטודנטיות והסטודנטים שלנו. מה שמניע אותנו, באוניברסיטת תל אביב, זה לא להפסיק לרגע לגלות דברים חדשים במסע בעקבות הלא נודע. הסטודנטיות והסטודנטים שלנו לוקחים חלק במסע הזה באמצעות ספקנות, עקשנות, סקרנות בריאה ולמידה חווייתית בדרך ייחודית. אנחנו קוראים לזה TAUISM. התוכניות לחילופי סטודנטים מאפשרות לסטודנטיות ולסטודנטים שלנו לחקור עולמות חדשים ובמקביל לטוות רשת של קשרים בינלאומיים שתלווה אותם בהמשך הדרך. 

 

התוכנית לחילופי סטודנטים מאפשרת לכם להמשיך את החוויה האקדמית שלכם בסביבת לימודים חדשה ומסעירה, ולהכיר חברי סגל וסטודנטים שיעניקו לכם פרספקטיבה שונה על החיים ועל תחום הלימודים שלכם. בנוסף, תוכלו לבנות רשת קשרים בינלאומית, שהיא מאוד משמעותית בכלכלה הגלובלית של ימינו. התוכנית לחילופי סטודנטים פתוחה לסטודנטים מכל התחומים - ממדעי החברה ומדעי הרוח ועד למדעים המדויקים, מדעי החיים והנדסה, ומהווה הכנה מצוינת לעתיד הגלובלי שמחכה לכם, בכל קריירה שבה תבחרו.

 

התוכנית לחילופי סטודנטים פתוחה לסטודנטים.ות מן המניין באוניברסיטת תל אביב, עם ממוצע ציונים של 82 לפחות. ניתן לצאת לחילופים החל מהסמסטר השני של שנת הלימודים השנייה ועד לסמסטר הראשון של שנת הלימודים האחרונה. סטודנטים לתארים מתקדמים יכולים להשתתף בתוכניות לחילופי סטודנטים למטרות מחקר, לדוגמה במסגרת Fox International Fellowship באוניברסיטת Yale בארה"ב. תלמידי מחקר אינם חייבים להירשם לקורסים, אך נדרשים להגיש מכתב הזמנה מחבר סגל במוסד המארח, וכן אישור מאותו חבר סגל ומוועדת היחידה הרלוונטית.

 

משלחות מחקר

במהלך השנה יוצאות משלחות סטודנטיות וסטודנטים לכל העולם כדי לחקור, ליישם פרויקטים משני חיים עליהם עבדו במהלך התואר בקרב אוכלוסיות מוחלשות, וגם כדי להשתתף בתחרויות בינלאומיות שונות. לא פעם, המשלחות שלנו מייצגות בכבוד לא רק את האוניברסיטה אלא את מדינת ישראל.

 

כך יוצאת מדי שנה משלחת מהנדסים ללא גבולות לאפריקה, כדי להבטיח שלילדים שם יהיו מים ראויים לשתייה במשך כל השנה, הסטדונטים מהחוג למדיניות ציבורית בילו סמסטר שלם בהודו, כדי לשפר בעזרת חדשנות מחקרית את חיי היומיום של תושבי המקום, קבוצת הסירה האוטונומית המריאו לתחרות בינלאומית בפלורידה (וגם זכו בה), הסטודנטים והסטודנטיות של פרויקט פורמולה תכננו ובנו מכונית מרוץ וטסו איתה לתחרות באיטליה, תלמידי החוג למזרח אסיה שפשפו את הסינית שלהם בסין ואלו מבית הספר לזואולוגיה הגיעו עד ויטנאם כדי לחקור עטלפים.

 

אנחנו עוקבים אחריהם ברשתות החברתיות שלנו ומתעדים את הפעילויות המרגשות.

 

להרגיש בחו"ל - גם בקמפוס

אנחנו, באוניברסיטת תל אביב, מבינים שהלימודים לא קורים רק בכיתה, אלא גם במסדרונות, במפגשים עם סטודנטים מפקולטות אחרות, בהתנסות מעשית ובשיחה לא פורמאלית בהפסקות עם המרצות והמרצים שלכם. חיי הקמפוס התוססים באוניברסיטת תל אביב ותוכניות הלימודים הבינתחומיות יחד עם הסקרנות הטבועה בכם מאפשרים לכם למידה באמצעות חקירה אינסופית. לכן, אל תופתעו אם תפגשו כאן, בקמפוס, סטודנטיות וסטודנטים מכל העולם, ממדינות אירופה, ארה"ב, סין, יפן ודרום אמריקה כמו גם ממדינות שכנות לנו במזה"ת ובאפריקה. הם מגיעים אלינו כדי ללמוד באוניברסיטת תל-אביב במסגרת בית הספר הבינלאומי. התרבות הייחודית והניסיון שהם מביאים איתם מעשירים את תחומי המחקר ומגוונים את קבוצות הלימוד. הודות להתנסויות המשמעותיות שהסטודנטים חווים באוניברסיטת תל אביב, הם שבים לארצותיהם עם ידע חדש התורם לקהילותיהם ורבים אף הופכים ל"שגרירים" של מדינת ישראל בכל העולם.

 

כל הפרטים על תוכניות לחילופי סטודנטים נמצא כאן >

ושאלות נוספות אפשר לכתוב לגליה נצר-ארליכמן במייל >

 

לומדים באנגלית

אנגלית היא השפה האוניברסלית של היום - שפת המדע והמחקר, שיתוף הפעולה הבינלאומי והשוק הגלובלי. במהלך התואר הראשון ישנה חובה לקחת שני קורסים שמועברים באנגלית. ישנם לא מעט קורסים שהם חלק מהמערכת הרגילה בתוכנית הלימודים הנלמדים בשפה האנגלית, ואנחנו ממשיכים להוסיף קורסים נוספים כאלו. שפת הקורס מסומנת בידיעונים וההרשמה לקורסים באנגלית היא בדיוק כפי שנרשמים לכל קורס אחר.

 

קורסי תוכן שנלמדים באנגלית הם הזדמנות מצוינת להעשיר את אוצר המילים המקצועי והאקדמי שלך, לשפר את הסיכוי להשתתף בחילופי סטודנטים בינלאומיים ובתוכניות לתואר משותף עם מוסדות אקדמיים בחו"ל, לקחת חלק פעיל בכנסים בינלאומיים, בפרויקטים משותפים ועוד.

למידע נוסף הכנסו לאתר CLE >

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>