TO DO LIST

בדרך לקמפוס: כל מה שצריך לעשות עד תחילת הלימודים

 

התקבלת לאוניברסיטת תל אביב. מדהים! כבר שילמת את מקדמת שכר הלימוד והבטחת את מקומך, אבל יש עוד כמה דברים שצריך להספיק. ריכזנו לך כאן את כל מה שצריך לעשות ועד ליום הראשון לתחילת הלימודים (ואפילו קצת אחריו).

 

 

הרחב הכל

 השלמת חוסרים בתנאי קבלה (מסמכים, בחינות מיון אם נדרשות ובחינות בעברית ובאנגלית)

 

אם בהודעת הקבלה לאוניברסיטה רשומים תנאים לקבלה, חשוב למלא אותם כדי שנוכל להיפגש ביום הראשון ללימודים.

במידע האישי למועמדים תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי הקשור בהשלמת הליך הקבלה. שם תוכלו לראות את כל מה שחסר ויש להשלים כגון:

 

להשלים מסמכים חסרים

יכול להיות שקיבלתם מאתנו הודעות לגבי דברים שחסרים לכם.ן בשביל להתחיל את הלימודים (לדוגמה: קורסים באנגלית, מסמכים חסרים וכו'). חשוב לטפל בחוסרים בהתאם ללו"ז שמופיע כאן. תוכלו להעלות את המסמכים כאן, במידע האישי למועמדים.ות, בקישורית "העלאת מסמכים".

 

להגיע לרמה הנדרשת בעברית ובאנגלית

יתכן ויחד עם הודעת הקבלה קיבלתם.ן הנחיה להשלים קורסים בעברית או באנגלית. 

באפשרותכם להשיג את הרמה הנדרשת באמצעות אחת משלוש הבחינות שלהלן:

בחינות מיון באנגלית/עברית במסגרת הבחינה הפסיכומטרית >

בחינות אמי"ר/יע"ל מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה >

 

המרכז לללימודי עברית מציע קורס עברית ברמה  ב למי שהשיג ביעל – יעלנט בין 104-85 נקודות בלבד.

מי שיירשם לקורס זה ויעבור אותו בהצלחה יוכל להתקדם לרמה ג כנדרש לקבלה ללא בחינת יעל – יעלנט  נוספת

לעבור בחינות מיון (במידת הצורך)

במספר תוכניות לימוד נדרשות בחינות מיון שונות המהוות חלק מתנאי הקבלה. לדוגמא: בחינות מיון בפקולטה להנדסה, בפקולטה למדעים מדוייקים ועוד. עבור חלק מהבחינות הללו מתקיימים גם קורסי הכנה (למשל במקצועות כגון מתמטיקה ופיזיקה), שמטרתם לעזור לכם לעמוד בהצלחה בבחינות הסיווג / מיון, מה שיאפשר את הקבלה הסופית לאוניברסיטה. הפרטים על הקורסים הספציפיים לתכניות הלימודים השונות נמצאים באתרי הפקולטות.

 

 להקדים ולטפל בהתאמות לימודיות ובצרכים מיוחדים

 

בכדי שנוכל לסייע לך בהתאמות לימודיות ולהיערך לתת מענה לסטודנטים.ות עם צרכים פיזיים מיוחדים:

 

לטפל באבחון ואישור של לקויות למידה והפרעות קשב

אוניברסיטת תל אביב מאפשרת קבלת התאמות בבחינות לסטודנטים המאובחנים כבעלי לקויות למידה והפרעות קשב באמצעות סוגי אבחונים ספציפים. שימו לב שהאבחון שלכם.ן הוא המתאים. למידע נוסף >

מרכז התמיכה בצוותא לסטודנטים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב עומד לרשותכם. למידע נוסף >

התאמות לצרכים פיזיים מיוחדים (ראייה, שמיעה, נגישות ועוד)

אוניברסיטת תל אביב פועלת ליצירת סביבה נגישה פיזית, נפשית ואקדמית עבור סטודנטיות וסטודנטים שמתמודדים עם מגבלה ופועלת על מנת לאפשר להם.ן אלו למצות את מלוא יכולותיהם במסגרת הלימודים האקדמיים.

לכל המידע על התאמות בבחינות, ועל נגישות פיזית, נפשית וטכנולוגית בקמפוס >

 

 סיוע כלכלי: מלגות והלוואות

 

 

לבדוק אם מגיעה לי מלגה

בקשה למלגה על רקע כלכלי אפשר להגיש מאמצע חודש יולי ועד תחילת שנת הלימודים, אחרי ששילמתם מקדמה. את התשובות תקבלו בחודש דצמבר. מגישים את הבקשה דרך האזור האישי.

ההסבר המלא על איך מקבלים מלגה אפשר למצוא כאן >

 

מלגות אגודת הסטודנטיות והסטודנטים

מלגת דיור: אגודת הסטודנטים והסטודנטיות בשיתוף האוניברסיטה ועיריית תל אביב מזמינות אותך לקחת חלק בפרויקט לקידום דיור בר השגה במסגרתו מוענקות מלגות דיור שיעזרו לך להתמודד עם הנטל הכלכלי. במהלך הפרויקט, הסטודנטים והסטודנטיות מתנדבים 50 שעות בשכונות בהם ובהן מתגוררים (מותנה בדיור בשכונות נבחרות בעיר) ומקבלים מלגה שנתית על סך 9,600 ש"ח!

לפרטים ולהרשמה >

מלגת מעונות: בכל שנה מעניקה אגודת הסטודנטים בשיתוף עם חברת "שיכון ובינוי", המנהלת את המעונות, מלגת מעורבות חברתית לדיירי מעונות ברושים ואינשטיין, עם טיפוח מחויבות לעשייה חברתית וקידום הקשר בין הסטודנטים לקהילה. ההרשמה מתחילה באוקטובר, וזה הלינק לכל הפרטים > 

מלגות מעורבות חברתית: מלגות המוענקות לסטודנטים בתמורה לעשייה חברתית. אגודת הסטודנטים והסטודנטיות שואפת לערב מספר רב ככל הניתן של סטודנטים וסטודנטיות בעשייה ופעילות חברתית, ועל כן היא מעודדת פרוייקטים ויוזמות חברתיות מגוונות ברחבי הקמפוס ומחוצה לו.  מוזמנים להתעדכן באתר שלנו על המלגות הפתוחות. לכל הפרטים >

 

להגיש בקשה למעונות

ניתן להגיש בקשה לקבלת מעון באוניברסיטה לשנת תשפ"ה בין 02.06.2024 ועד ה-15.07.2024. לאחר מכן, המערכת תיסגר למשך חודש ימים. התשובות לבקשות יישלחו בתחילת אוגוסט. טופס בקשה מקוון למעונות יש למלא דרך האזור האישי.

כאן תמצאו את כל הפרטים >

לקבל הלוואה התנאים מועדפים

מדור סיוע כלכלי מציע לסטודנטים/ות מגוון הלוואות בתנאים משופרים.

כל הפרטים נמצאים כאן >

 

 כל מה שצריך לעשות באוגוסט

 

את הפעולות שכאן חשוב לבצע לפני סוף אוגוסט, כדי לסייע לך לצאת לדרך ברגל ימין.

 

לפתוח חשבון משתמש וכתובת אימייל של האוניברסיטה

הפורטל האישי my TAU הוא השער שלך לכל השירותים הממוחשבים האוניברסיטאיים. כדי להיכנס אליו יש להקליד בדף ההזדהות את הפרטים האישיים ולהכנס אל האזור האישי. שם גם תוכל.י לפתוח את תיבת המייל האוניברסיטאי שלך, שאוניברסיטת ת"א מעניקה באופן אוטומטי לכל תלמיד ותלמידה, לשימוש במהלך הלימודים. להסבר המלא >

להסדיר את שכר הלימוד

יחד עם הודעת הקבלה קיבלת שובר מקדמה על שכר הלימוד. תשלום המקדמה מאותת לנו שאכן בכוונתך ללמוד אצלנו ולאחר קליטת התשלום אנחנו נשמור לך מקום בתוכנית אליה התקבלת. לנוחיותך, ניתן לשלם את המקדמה גם דרך האזור האישי באמצעות כרטיס אשראי.

לפירוט המלא על תהליך תשלום שכר הלימוד השנתי >

להזמין כרטיס סטודנט.ית

כחלק מתהליך הרישום לאוניברסיטה יש להנפיק תעודת סטודנט שתישא את שמך ותמונתך ותשמש אותך לאורך כל שנות הלימודים. זוהי למעשה תעודת הזהות ההאוניברסיטאית שלך. באמצעות תעודת הסטודנט ניתן להזדהות בבחינות ובספריות ולזכות בהטבות בקמפוס ומחוצה לו (הנחה בנסיעה בתחבורה ציבורית, הנחה בארנונה ועוד). במהלך החודש יישלח אליך קישור להזמנת כרטיס.

* ביום האוריינטציה שיתקיים ב-20.10 תוכלו להנפיק כרטיס סטודנט בדוכן אגודת הסטודנטים שיהיה במקום.

ניתן לבחור באחד משני כרטיסי סטודנט:

למידע נוסף על הטבות שמעניק הכרטיס >

להיכנס לאזור האישי

השנה, תהפכו לסטודנטים מן המניין ב-16.8.24. אז תוכלו להיכנס לאזור האישי, שבו תוכלו למצוא בקלות ובמהירות את כל המידע האוניברסיטאי שלכם: יומן עם כל האירועים האוניברסיטאיים שלך שכולל לוח בחינות ואירועים מיוחדים, לוח ציונים מעודכן, מאזן שכר הלימוד ועוד פרטים חשובים כמו מפת התמצאות בקמפוס, מעקב בלייב אחר השאטל שנוסע מתחנת הרכבת לקמפוס, ריכוז כל המטלות והבחינות.

לכניסה לאזור האישי >

להתחיל להתאמן במרכז הספורט

אפשר להתחיל לבלות בקמפוס עוד לפני שמתחילים ללמוד. מנוי במחיר מיוחד לסטודנטים ולסטודנטיות במרכז הספורט מחכה לכם.ן.

לאתר המרכז >

לבקר בספרייה

בדרך לבריכה של מרכז הספורט, אפשר לעצור באחת מ-14 הספריות בקמפוס כדי להשאיל ספרים. נצלו את הקיץ עוד לפני תחילת הלימודים כדי לקרוא את הספרים שעדיין לא הספקתם.ן. כל המידע על הספריות נמצא כאן >

 

 כל מה שקורה בספטמבר: מפגש היערכות והרשמה לקורסים

 

זה מתחמם! עוד חודש מתחילים ללמוד וכעת ההכנות עולות שלב:

 

להגיע למפגש היערכות בפקולטה או בבית הספר
להרכיב מערכת שעות ולהירשם לקורסים (בידינג)

לתהליך של בניית מערכת השעות אנחנו קוראים בחיבה "בידינג". את כל המידע על איך בוחרים קורסים ומרכיבים מערכת תוכלו למצוא כאן >

 

להירשם לקורס של 'כלים שלובים'

בידיעון תוכלו לראות האם אתם מחויבים בקורסי כלים שלובים, וכמה. מומלץ להירשם לקורס אחד כבר מהשנה הראשונה ללימודים. ניתן להירשם לקורס אחד בשיטת הבידינג בתאריכי בידינג ייעודיים עבור התוכנית. בנוסף, ניתן להירשם לקורסים גם על בסיס מקום פנוי באמצעות טופס הפניות באתר התוכנית.

 

לכלל הקורסים ופרטים נוספים לגבי התוכנית, ניתן לבקר באתר התוכנית >

לרשום ביומן את ימי ההיכרות האוניברסיטה: 30-31.10.24, החל משעה 9:00

 

נובמבר: מתחילים את המסע המרתק בעקבות הלא נודע

 

זהו, סיימנו את ההכנות וכעת אפשר לצאת למסע המאתגר, שיביא אותך בעוד 3 או 4 שנים לטקס הענקת התואר שלך.

 

30-31.10.24: ימי היכרות עם האוניברסיטה ועם אגודת הסטודנטים והסטודנטיות

ב-30-31.10.24 יתקיימו אירועי פתיחת שנה בקמפוס, שבהם תוכלו להכיר את הפקולטות שלכם ואת החברות והחברים שאיתם תבלו את השנים הבאות, להשתתף בפאנלים עם סטודנטים.ות ובוגרים.ות, להכיר את אגודת הסטודנטים ואת שירותי הדקאנט להצלחת סטודנטים.ות, ולחגוג כמו שצריך את פתיחת השנה, כמו שאנחנו אוהבים לעשות באוניברסיטת תל אביב.

היום הראשון לסמסטר הוא 3.11.24

שנת הלימודים האקדמית מתחילה ביום ראשון | 3.11.24. אתם ואתן תגיעו כמובן בהתאם למערכת השעות שלכם.ן. נשמח לפגוש אותך בקמפוס :-)

לבצע שינויים במידת הצורך במערכת השעות

אפשר לבצע שינויים במערכת השעות במהלך השבועיים הראשונים מפתיחת השנה. זה הזמן גם לבקר בשיעורי בחירה שלא בחרתם.ן ולהיחשף למרצים אחרים בקורס. מי יודע? אולי תרצו לעשות שינויים במערכת?

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>