החיים בקמפוס - לא רק לימודים

הפעילויות שקורות מחוץ לכיתות הלימוד

מרכז הספורט באוניברסיטת תל אביב (צילום: באדיבות מרכז הספורט)
מרכז הספורט באוניברסיטת תל אביב (צילום: באדיבות מרכז הספורט)

כמובן שהמטרה העיקרית שלשמה נרשמת ללימודים היא רכישת ידע אקדמי בדרך לקריירה נכספת, אבל כל כל הרבה דברים קורים פה בקמפוס מלבד שיעורים והרצאות, והם חשובים לא פחות. הקמפוס מציע לסטודנטים.ות, לחוקרים.ות ולסגל שלל אפשרויות לניצול מהנה של הזמן הפנוי, גם בין שעות הלימודים וגם לאחריהם, באמצעות פיתוח תחביבים ותחומי עניין, אירועי תרבות ובילויים, ספורט והתנדבות בקהילה.

 

יצירה סטודנטיאלית

היצירה הסטודנטיאלית היא חלק בלתי נפרד מהעשייה האקדמית. סטודנטים מהחוג לאמנות התיאטרון עורכים הצגות במהלך השנה, כאשר אירוע השיא הוא פסטיבל small במה, שמשמש פלטפורמה יחידה במינה לעשייה אמנותית נועזת ופורצת גבולות ומאפשרת לסטודנטים להתנסות ולהתבסס כאמנים. בנוסף מתקיימים בפסטיבל מגוון אירועים, בהם: תאטרון רחוב, תאטרון בובות, מיצבים וכן מסגרת small אקוסטי שבה לוקחים חלק הרכבים מוזיקליים של סטודנטים. הסטודנטים בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה מופיעים בקונצרטים רבים במהלך השנה לצד אמנים ותיקים ומובילים, במסגרת מפעל המנויים החדש של ביה"ס למוזיקה.

 

תלמידי בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה לוקחים חלק פעיל בתעשיית הקולנוע הישראלית, והסרטים עליהם עמלו במהלך התואר מוקרנים בעשרות פסטיבלים בינלאומיים. הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים של בית הספר, מדורג כאחד משלושת הפסטיבלים החשובים מסוגו בעולם על פי דירוגCILECT  (הארגון הבינלאומי לבתי ספר לקולנוע). הפסטיבל מעודד יוצרים צעירים ומוכשרים בראשית דרכם, ומאפשר להם לחשוף את יצירות הביכורים שלהם על המסך הגדול בפני קהל רחב ככל האפשר.

 

בוחרים להתחבר

לכל אדם תחום הקרוב ללבו, אותו הוא רוצה לבטא, לקדם או לחלוק עם אחרים. בקמפוס פועלים מועדונים, פרי יוזמת סטודנטים שביקשו ליצור מסגרת ייחודית לפעילותם. בתמיכתה ובעידודה של אגודת הסטודנטים פועלים התא הגאה, מועדון הדיבייט, קבוצת תאטרון אקטיביסטי, מגמה ירוקה, להקת אגודת הסטודנטים, מקהלת אגודת הסטודנטים ועוד. מאות סטודנטים לוקחים חלק בפעילויות המועדונים הכוללות מפגשים, תחרויות, כנסים ואירועים מיוחדים בקמפוס ומחוצה לו. כמו כן, מציעה האגודה חוגים לסטודנטים במחירים נוחים ובמגוון רחב של תחומים: ספורט ואמנות, לימודי שפות, בישול ועוד. חובבי האסטרונומיה מוזמנים להשתלב בפעילויות המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת תל אביב, הכוללות הרצאות וימי עיון לצד שידורים ישירים ותצפיות מאורגנות של תופעות אסטרונומיות.

 

הגות, דת ומסורת

בית הכנסת והמרכז למורשת היהדות ע"ש צימבליסטה שם לו למטרה לתרום להבנה ולקירוב לבבות בין דתיים לחילוניים ובין הזרמים השונים ביהדות, ברוח של כבוד למסורת ישראל ולערכי הדמוקרטיה. במרכז מתקיימות פעילויות תרבות מגוונות כגון שיעורים, הרצאות, ערבי עיון וקבוצות דיון וחשיבה אודות סוגיות בספרות ובהיסטוריה היהודית לדורותיה. מרכז הלל הוא מקום מפגש לסטודנטים המאפשר שיח פתוח ומלווה את עשייתם החברתית והערכית של המשתתפים בו. פעילויות המרכז משלבות תכנים של התחדשות יהודית, תרבות ומעורבות חברתית ענפה.

 

זמן לקהילה

אלפי סטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב מקדישים כ-300,000 שעות לקהילה מדי שנה במסגרת הפרויקטים של מעורבות חברתית. רוצה להשפיע על חיים של אחרים? יש לך נושא שקרוב ללבך ואת.ה מחפש.ת מקום להתנדב בו? תוכנית 'מתחברים' של אוניברסיטת תל אביב מסייעת לסטודנטיות ולסטודנטים שמעוניינים להוביל שינוי חברתי, לנתב את הידע, הכישורים והאיכויות שלהם לפעילות חברתית משמעותית ובעלת פוטנציאל להשפעה על העתיד של החברה בישראל. ב'מתחברים' אפשר לבחור מתוך מגוון מסלולים את הפרויקט שהכי מתאים לך: סביבה וקיימות, זכויות אדם, מניעת אלימות וגזענות, הגברת שקיפות ושוויון הזדמנויות בחינוך הם רק חלק ממגוון הנושאים בהן עוסקת התכנית.

 

ב'מתחברים', תוכל.י להתנסות בפעילות בארגונים מובילים לשינוי חברתי, ללמוד על החברה בישראל, לפתח מיומנויות חדשות ולהשפיע בנושאים החברתיים הבוערים ביותר.

 

גם מחלקת המעורבות החברתית של אגודת הסטודנטים והסטודנטיות. תוכלו למצוא רעיונות להתנדבות, להשתלב בעשייה חברתית ואף לשמוע על מלגות מטעמה.

 

הפסקה טעימה

הפסקות הצהריים, הקפה והנשנושים בין השיעורים הופכות לבילוי אמיתי בזכות הקפיטריות הפופולריות ובתי הקפה הפזורים בקמפוס, בהם "ארומה" במרפסת בית התפוצות והקפיטריות הגדולות בפקולטות. כמו כן קיימים בקמפוס סניפי מזון מהיר כגון: מקדונלד'ס, עלים ירוקים ועוד. בקפיטריות בכל פקולטה ניתן למצוא מוצרי מזון ושתייה במחירים מפוקחים על-ידי אגודת הסטודנטים.

 

לגוף ולנשמה - מרכז הספורט

יש לך שעה חופשית? חייב.ת לאוור את הראש מכל המידע הזה שפתאום מציף אותך? לא  נתווכח עם החוקרות והחוקרים, שכבר הוכיחו יותר מפעם אחת שפעילות ספורטיבית עושה טוב גם לגוף וגם לנפש. בצדו הצפוני של הקמפוס נמצא מרכז הספורט, שמציע שילוב מושלם בין גוף ונפש, החל ממתחם כושר וספורט ועד חוויית נופש ופנאי. המרכז משלב עשרות ענפי ספורט במספר מתחמים: מתחם בריכות שחיה, חדר כושר ענק ומקצועי, מרכז חוגים, מתחם ספא הכולל ג'קוזי וסאונות, מדשאות ושטחי שיזוף, פעילויות ואירועים לכל המשפחה, ובקיץ - שחיות ליליות והקרנות סרטים תחת כיפת השמים.

 

לסטודנטיות ולסטודנטים מוצעת תוכנית מנויים מיוחדת ואטרקטיבית >

 

תרגולי מיינדפולנס בספרייה

רוצה לשפר את התפקוד המוחי? מחקרים רבים מראים שמדיטציה מסייעת לשיפור איכות החיים ומעלה את רמות הריכוז. בחדר הפופים בספרייה למדעי החברה ולניהול, מתקיימים במהלך הסמסטר תרגולי מיינדפולנס ללא תשלום, בהנחייתו של ד"ר ריקרדו טרש מבית הספר לחינוך, בימי רביעי בין השעות 16:15 - 17:15.

 

תוכל.י יוכלו ליהנות מהדרכה מקצועית ומישיבה על כריות מדיטציה שנתרמו על ידי אגודת הסטודנטים. כמו כן, מעת לעת יתקיימו במקום הרצאות הקשורות בתרגול מדיטציה ובמחקר הבוחן את השפעותיה.
 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>